Geoblog.pl    fibaki    Podróże    Birma 2016    Dzień 1 - Początek podróży
2016

Dzień 1 - Początek podróży

Polska, Natolin

OCZAMI ŁUKASZA
Nasza podróż właśnie się rozpoczyna. Czy będzie to oczekiwana „podróż życia”? Czas pokaże, ale z takim nastawieniem lecimy.
Jak zawsze tuż przed odlotem, walka z myślami, czy aby na pewno zabraliśmy wszystko to co powinniśmy. Doświadczenie mamy.ale że ja zawsze pakuję się w ostatnim możliwym momencie to stresik był/jest. No może był, bo teraz, kiedy siedzę przed boarding gate nie ma to już żadnego znaczenia.
Oczywiście moja wymaŻonka, spakowała się dużooooo wcześniej niż ja i jak zawsze miała ze mnie polewkę ;-)

Mój nieodłączny kompan każdej wyprawy od 20 już lat, niebieski plecak Alpinus Woodpacer, został nadany. NIe wypełniłem go w całości, a jednak waga wskazała 14,2 kg. Co do cholery może tyle ważyć? Plecak M wskazał 8,9 kg, dość spora różnica. W podróży powrotnej będzie lepiej bo planuje pozostawić kilka rzeczy w BIrmie.

Trzymajcie kciuki za nasz lot, odezwiemy się albo z Dubaju, albo już z Yangun …jak znajdziemy wifi ;-)

DUBAJ
Wylądowaliśmy w Dubaju. Lot minął dość spokojnie. Czas umilał audiobook, film oraz sesja pokera texas holdem.
Przyznam szczerze, że pomimo iż Fly Emirates uznawana jest za jedną z lepszych linii na świecie, to naszym zdaniem do Turkish Airline jednak jej daleko, począwszy od obsługi a na jedzeniu kończąc.
Jeśli jestem już przy jedzeniu, to …lecąc gdzieś w świat przez Dubaj otrzymuje się voucher na jedzenie. Można wybierać za free spośród kilkudziesięciu restauracji. My skusiliśmy się na Thaj Food i …nie polecam nikomu. To było najgorsze tajskie żarcie jakie kiedykolwiek jadem ;-(
Intuicja mi podpowiadała (choć może to nie intuicja, bo faceci podobno jej nie mają), żeby pójść do restauracji pod „żółtą mewą” i zamówić klasycznego ćwierć funciaka, zwanego tu i ówdzie Big Mackiem ;-) niestety skusiem się na azjatyckie jedzenie i to by zdecydownie błąd, jeśli nie wielbłąd.

W Dubaju byliśmy „przelotem” 3 lata temu, jadąć na sylwestra do Chang Mai i przyznaję, że lotnisko się mocno zmieniło. Tym razem wylatujemy dalej z terminalu A, który jest dość oddalony od tego, na którym wylądowaliśmy lecąc z W-wy. Na tyle daleko, że podwiózł nas busik. Lekko się obawiamy o naszą podróż powrotną, bo jak wyczytała M całkowity czas jaki trzeba poświęcić między jednym a drugim terminalem to 30 minut. Niby nie jest to dużo jak się ma czas (tak jak my teraz), ale z powrotem będziemy mieli tylko 90 minut pomiędzy wylądowaniem a wylotem …ale jakoś to będzie, najwyżej zostaniemy dłużej w Dubaju. W końcu wymaŻonka ma tu kolegę, który zapraszał nas (mam nadzieję, że nas, a nie tylko M), aby go odwiedzić.
Wylot do Yangun mamy za 2 długie godziny ...

MagdaF
MagdaF - 2016-09-22 10:27
Cześć! Wybieram się ze znajomymi w tym samym terminie i też na 3 tygodnie:-) Lecimy przez Bangkok, od 29.10 w Rangun. Może spotkamy się gdzieś na trasie?:-)

fibaki - 2016-10-26 21:07
Chętnie. Jak się znajdziemy? :)

My
My - 2016-10-29 19:44
Synku, tez tak mam - ostatnia chwila - to jest to :))). Czekamy na wiadomość. Buziaki dla WAS

K.N.
K.N. - 2016-10-30 09:57
Lukasz, dlaczego sie nie ogoliles? Tyle razy Ci mowilem, zebys sie ogolil przed kazda podroza do Azji, a Ty swoje. W Dubaju to tez niebezpieczne, bo moga Cie wziac za Zyda. Pozdrawiam.

fibaki - 2016-10-30 12:40
Żyda? A pejsy gdzieś widziałeś? Ja już nawet niepamiętam kiedy ostatni raz byłem tak na gładko ogolony ...

K.N
K.N - 2016-10-30 13:31
Przeciez zartowalem. Wygladasz elegancko, jak prawdziwy Arab z bajki. A jak tam Twoja Szeherezada? Jakos tak przycichla ostatnio. Wiatry pustynne daja jej sie we znaki, czy moze skorpionek ja upierniczyl?

fibaki - 2016-10-31 04:06
Szeherazada żyje! Skorpiony i węże to boją się jej :) Dziś idziemy zwiedzać farmę krokodyli ;))

Fibaki
Malgosia i Lukasz