Geoblog.pl    fibaki    Podróże    Birma 2016    Dzień 20 - Pożegnanie z Zatoką Bengalską
2016

Dzień 20 - Pożegnanie z Zatoką Bengalską

Birma
Birma, Ngwe Saung

PRZEZ PRYZMAT MAŁGOSI

Niewiele da się napisać o kolejnym dniu nic nie robienia. Śniadanie, spacer, basen, lunch, plaża …
Bosko, ale .. gdybym miała spędzić tu choć jeszcze jeden kolejny dzień, dostałabym świra!

Dziś jednak zdarzyły się trzy rzeczy warte uwagi.

Poznaliśmy przemiłą włoską parkę, która przemierza Birmę w połowie na rowerach, w połowie autobusami… Respekt, bo mają 48 i 63 lata :) Spędziliśmy z nimi wieczór, zjedliśmy kolację (podczas której skatowałam ich moim łamanym - jak się okazało - włoskim), i wymieniliśmy się zaproszeniami do Warszawy i Milanu.

Przeżyliśmy boski zachód słońca. Godnie pożegnaliśmy Zatokę Bengalską, pijąc wino zakupione w górach przy Inle Lake, a które jednak nie dojedzie na testowanie do Warszawy. Zgodnie uznaliśmy z Fibakiem, że widok, gdzie słońce w całej swoje okazałości kąpie się w morzu, jest dość rzadkie…

Zaskoczyłam też dziś samą siebie. Idziemy sobie ulicą (jedyną w tej wiosce), rozglądamy się tu i ówdzie, i nagle coś mnie tknęło. Poprosiłam Łukasza, by wyjął bilet autobusowy na jutro. Porównałam znaczki na szyldzie sklepu i te z biletu. Okazały się tożsame. Przez przypadek trafiliśmy na punkt, z którego odjeżdża autobus do Yangonu. Nie dość, że zaoszczędziliśmy jakieś 2,000 kyatów na taxi, to jeszcze okazało się, że birmański wcale nie jest taki trudny … :)

Jutro wracamy już do Yangonu, skąd tuż po północy samolot zabierze nas do Dubajsu, a stamtąd do Warszawy.
Czas więc nastaje na podsumowanie naszej trzytygodniowej podróży …

K.N.
K.N. - 2016-11-17 11:21
Birmanskie ciekawostki (9):

1. Glownymi artykulami eksportowymi Birmy sa wyroby z drewna, gaz ziemny, fasola, ryz, ryby oraz wyroby wlokiennicze (glownie tkane recznie).

2.Jednostki miary: w uzyciu sa zarowno metryczne jednostki miary, jak i brytyjskie jednostki miary (cal, stopa, yard, mila itp). W wielu rejonach uzywa sie rowniez lokalnych jednostek miar.

3. Tylko 29% mieszkancow Birmy mieszka w miastach. Najwiekszym miastem jest Yangon (Rangun) - ok. 4mln mieszkancow; drugim co do wielkosci miastem jest Mandalay - 920tys.

Pozdrawiam PODROZNIKOW, silna grupe pod wezwaniem, ktora podpisuje sie MY (naprawde mialem problem, czy napisac pozdrawiam NAS), przywodce mniejszosci latynoskiej na swiecie MARIANO oraz Wszystkich Innych Czytajacych ten Blog.

fibaki - 2016-11-17 12:12
Tato, pomogę Ci rozszyfrować kto stoi za pseudonimem 'my' - otóż to Mamusia z Łodzi oraz Krzysztof :) ze swojej strony dziękujemy za tak aktywną obecność na blogu. Fajnie nam sie podróżowało z myślą, że ktoś nas czyta, komentuje i oczywiście zdalnie uzupełnia :) Podsumowujac krótko - Birma to nie jest kraj dla smutnych ludzi!

Mariano
Mariano - 2016-11-17 12:38
Mariano pozdrawia podróżników i pozdrawiających, zaś "przy wódce" to możemy się spotkać.... choć jeśli chodzi o latynoskie klimaty chyba tequila była by odpowiednim trunkiem do pozdrawiania... ;))

K.N.
K.N. - 2016-11-17 16:21
Ja wiedzialem, kto stoi za slowem MY, ale nie wiedzialem, jak poslac pozdrowienia. Pozdrawiam NAS? Absurd logiczny!

My
My - 2016-11-17 22:47
Pozdrawiamy wszystkich pozdrawiaczy, a w szczególności KN i Mariano i czekamy na naszych podróżników. Koniec laby- wracać do domu, roboty (łeee!), kota ( szkoda;(((), synka (hura! hura!), pasierba ( hura!),Mamuś (HURA), ojca i ojczyma, brata z bratową i bratankami (!!!!!!!!!), przyjaciół i niestety wrednych codziennych ludzi. Mamy nadzieję, że po takim resecie z tymi ostatnimi poradzicie sobie WZOROWO - czego Wam życzymy z całego serca. Buziaki i czekamy

fibaki - 2016-11-18 01:46
Do Bratowej Mamusia powiada? To zostanę jeszcze kilka tygodni :) Bratowa będzie równie szczęśliwa, zwłaszcza że liczyła na moją 'wpadkę' z krokodylami :)

Fibaki
Malgosia i Lukasz